Bertax.pl - tekstylia z Bielawy
Koszyk
Ilość: 0 szt. Cena: 0.00 zł
Polecamy
polska
Ręczniki Bambusowe

Ręczniki bawełniane przez wiele lat rządziły w polskich łazienkach. Ich zaletami jest niska cena oraz niezwykle duża dostępność. Wraz z rozwojem technologii, na rynku pojawiły się ręczniki z innych materiałów takich jak np.: bambus. W tym miejscu znajdziesz szeroki wybór ręczników bambusowych, które idealnie sprawdzą się w Twojej łazience.

Ręcznik bambusowy, czyli jaki?

Tkanina bambusowa to materiał, w którym stosunek włókien bambusowych do bawełny musi wynosić minimum 40% do 60%. Przy takiej relacji można już zauważyć właściwości wynikające z obecności bambusa w mieszance. Chodzi przede wszystkim o właściwości antybakteryjne. Możesz tego nie wiedzieć, ale wycierając się w bawełniany ręcznik i nie susząc go dostatecznie, łatwo doprowadzisz do rozwoju niewidocznych gołym okiem grzybów i pleśni. W przypadku ręczników bambusowych ten problem nie istnieje, ponieważ roślina ta ma naturalne właściwości antybakteryjne. Ponadto ręczniki bambusowe lepiej radzą sobie z wilgocią oraz schną dużo szybciej niż ręczniki bawełniane.

Ekologia przede wszystkim

Ręczniki bambusowe są nie tylko idealnym rozwiązaniem dla dzieci oraz alergików, których skóra jest bardzo delikatna, ale też dla osób troszczących się o środowisko naturalne. Włókna bambusowe są uprawiane bez wykorzystania jakichkolwiek pestycydów i substancji pochodnych. To wszystko wpływa na ich funkcjonalność oraz właściwości absorbujące wodę.

Jeżeli zainteresowały Cię nasze ręczniki bambusowe, sprawdź również inne produkty takie jak ręczniki frotte i szlafroki frotte!

.

Towarów na stronie: 
 Sortuj wg: 
 StandardoweListing pełnyUproszczone 
 12 
 12